Félreértések orvoslására adatott az a jobb esetben humán alapokon működökő tevékenység, amit jobb helyeken problémamegoldásnak nevezünk. Sok rétűek a problémák, és sok féle osztályzási lehetőség adatott, azért, hogy megkönnyítse a felismerésüket, orvoslásukat.
Kérdés hogy vannak e megoldhatatlan problémák? Mondható e egy problémára, hogy könnyű vagy nehéz egyáltalán? Lehet e őket osztályozni, vagy szabad e?
Van elmélet ami leegyszerüsíti a válaszadást és persze új kérdést is vet fel. Mindenkinek egy bizonyos megadott szempontból nehéz az élete, így a problémák és ránk vannak szabva. Állítólag nem kaphatunk ,olyan akadályt, amit ne tudnánk legyőzni,ezért felvetül a kérdés ,hogy meg akarjuk e oldani.
E rendszerben persze el is gondolkozhatnánk azon, hogy ha minden ilyen könnyű ,miért vannak depressziósok, miért lövik főbe magukat, miért ugranak le?
Valószínűleg ez a választás egy formája, és amihez ők nyúltak az csak egy döntési forma. Nem ítélem el őket, csak nem értem.
Most azon gondolkozom,hogy a saját véleményem mennyiben sérült az utolsó beszélgetéskor, mikor egy ismerőssel erről a témáról beszéltünk. Az öngyilkosság mindennapos téma lett mind a neten, mint a közoktatásban...
Viták
2008.01.09. 20:26 - freeeyes
Címkék: kérdés emberi válasz filo comment
A bejegyzés trackback címe:
https://csondablak.blog.hu/api/trackback/id/tr81291321
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Nincsenek hozzászólások.