Csak keveset gondoltam, mit jelent egy szó ami csókról szól. Mit jelent pár karakter, ami leírna valamit, amiről senki nem tudja, hogy érzelmeken túl ,mit is jelent. EGy mozdulat, a szeretetről, azt mondtam régen, hogy ha egy etióp kvartyog, biztos hogy a legszebb szava a csók. Nem sokan értették, mostanra már én is kevés logikát látok benne, hiába tudom, hogy mit jelentett nekem akkor. Aztán jött a mézes puszi. A gyomor legszebb csókja a mézes puszedlié, csak meg kell enni. Kinek mit jelent egy apró mozdulat, egy sor hasonló végén? Ki az aki felteszi a kezét és azt mondja,hogy rájött, mitől a csók az a szépség, amiről érdemes beszélni? Kevés ilyen van, lehet klisés, de nagyon kicsi a jelentősége ,ha az ember nem tulajdonít neki eleget. Lehet köszönési forma is, elszürkült, jelentését múlt, egyszerű szeretlek vagy egy szia. Sokan magát az sz- betűs szót sem szeretik használni, tőlük a legnagyobb a jelentősége, hiszen ha mondják, ritkán mondják és olyan sokat jelent, nemigaz? Valaki azt mondta, és idéztem is, hogy az a sokat emlegetett fordulat, hogy szeret csak nem tudja kimondani, nem létezik. Furcsa, hogy ez a két fogalom, csók és szeretet mennyire szorosan együtt jár. Szinte párhuzamosan. Harcolhatsz érte,hogy megkapd mind a kettőt és nem is jössz rá, hogy ha küzdened kell érte még ha győzöl is, akkor sem azt kapod, mint amiért kivontad a kardod. Nevetséges,hogy mennyire átlásztó tud lenni egy-egy mozdulat, nem igaz? Kérdés hogy baj e, hogy a spontán jött dolgokat jobban szereti az ember,mint a jól kidolgozottat, a körülhatároltat. Ezért fölösleges harcolni, úgy is magától jön. Nem szabad elfelejteni azonban azt sem, hogy kinek mit jelent a harc. Ugyanúgy, minden ember másmilyen, tehát van különböző szeretés vannak különböző csókok is. Sokkal összetettebb dolog, sokkalta komplexebb és nagyobb, leírhatatlanabb egészről van szó, de azért igaz, hogy két hasonló csók, és két hasonló szeretés jól megérti egymást. A két különböző pedig verseng, hogy véghez vigye dominanciáját. A második eset azért izgalmasabb, mert meg kell találni a pontot, ahol a győzelem egy szinten van a vereséggel. Ezt a pontot hívták úgy, hogy az igazi értelmet kizáró érzelmi többlethatár. Ezen a ponton a csók jutalom, a szeretet pedig ajándék.
Kakaót iszunk és csókolózunk
2008.12.30. 03:44 - freeeyes
Címkék: vélemény comment kísérletezős boncasztal
A bejegyzés trackback címe:
https://csondablak.blog.hu/api/trackback/id/tr40848056
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
SewaDork 2008.12.30. 12:12:37
Csókból csak 1 van az életben. Pontosabban 1 ember aki adhatja. A többi csak... silány utánzat. Átmeneti megoldás.
De a csókot, azt adják.
De a csókot, azt adják.
vilska 2008.12.30. 21:19:00
"Pontosabban 1 ember aki adhatja."
azaz egy ember pedig opcionális.
azaz egy ember pedig opcionális.
SewaDork 2008.12.30. 21:42:29
kinek hogy:)
searchthelove 2009.01.01. 20:11:45
A csók csak akkor igazán édes, ha attól az embertől kapjuk, akit valóban a világ minden kincsénél jobban szeretünk és ő viszont szeret minket....
SewaDork 2009.01.02. 11:16:58
Na, és ebből lehet csak egy az életben:). Köszönöm a megfogalmazást!